Binalarda 4 mevsim ilkbahar havası yaşayın

Binalarda 4 mevsim

ilkbahar havası yaşayın

Biytaş’ın Bursa’ya tanıttığı VRF Sistemi, alışveriş merkezleri, oteller, restoranlar, iş merkezleri, yazlık ve kışlık evler gibi pek çok mekâna uygulanabiliyor. Sistem kullanım kolaylıkları ve teknolojik yeniliklerin yanı sıra enerji ve yer tasarrufu sağlıyor. VRF Sistemiyle yapılan ısıtma soğutma işlemlerinde günümüzün sorunu olan ozon tabakasının da zarar görmemesi için çevre dostu R 407C gazı kullanılıyor.

 

                Yeniçağın klima sistemi olarak adlandırılan VRF Klima Sistem uygulamalarına ilgi sürekli artıyor. Biytaş Şirketler Grubu Başkanı Suat Gülçimen, binalarda 4 mevsim ilkbahar havası sağlayan VRF sistemini Bursa’da ilk getiren firma olduklarını ve 2 yıldır çok sayıda uygulamaya imza attıklarını söyledi.

                VRF Klima Sistemi hakkında bilgi veren Suat Gülçimen, VRF’nin, Değişken Soğutucu Debili Sistem olarak dilimize çevrilebileceğini söyledi. Gülçimen, “Sistem, günümüz akıllı binalarının ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacını tam olarak karşılayabilmek amacıyla geliştirildi” dedi. Suat Gülçimen, modüler yapısıyla çok katlı bir binalardan, villalara kadar her türlü yapıda tam bağımsız hava kontrol imkânı veren VRF’nin oransal kapasite kontrolü teknolojisi ve değişken gaz debisi ile enerji tasarrufunu sağladığına da dikkat çekti.

 

SİSTEMİ BURSA’YA

BİYTAŞ TANITTI

                Suat Gülçimen, Türkiye’de yaklaşık 4yıldır kullanılan VRF Sistem uygulamalarının Bursa’da ilk kez 2 yıl önce ilk kez Biytaş tarafından uygulanmaya başladığını da belirtti. Gülçimen, sistemin enerji maliyeti açısından “ekonomik”, çevre ile dost olması açısından da “ekolojik” bir sistem olduğunu belirterek, “Küresel ısınma ve ozon tabakasında delinme nedeniyle doğada meydana gelen tahribatları da göz önüne aldığımız zaman VRF Sistemin ozon tabakasına kesinlikle zarar vermeyen R-407C gazı ile çalışması ve kullanılan üstün teknoloji sayesinde, çok düşük (-15°C) ortamlarda ısıtma ve çok yüksek (+52°C) ortamlarda soğutma yapabiliyor. Sistemin en önemli özelliği geri dönüşüm sistemi sayesinde en ekonomik iklimlendirmeyi yapabilmesi ve 4 mevsimde de ideal ortam sıcaklığını sunmasıdır” diye konuştu.

 

UZMAN ÇÖZÜM ORTAKLARI

                Biytaş olarak her projede olduğu gibi VRF Sistem uygulamalarında da uzman çözüm ortakları ile de çalıştıklarını kaydeden Suat Gülçimen, Mitsubishi, Sanyo, Daikin, LG’nin bu alanda ürettiği tüm modellerini müşterilerinin taleplerine göre binalarda uyguladıklarını sözlerine ekledi.


Alaaddin Bey Mh. 626. Sk. No:25 / 6 Elekromekanik Plaza Nilüfer / BURSA
444 0125