Tarihçemiz

1985
İ.T.Ü.S.M.F. Makine Mühendisliği bölümünden 1982 yılında mezun olan Suat Gülçimen “Tempo Mühendislik” bürosunu kurdu. Kuruluşun 2. yılında Bursa’nın en çok mekanik, elektrik tesisat projesi çizen 2 mühendislik bürosundan biri oldu. Uygulamaya yönelik projeleri ile yeni malzeme ve uygulamaları tanıtmaya başladı. “Mühendisler Uygulama Yapmalı” anlayışı ile Tempo mühendislik şirketine kardeş Biytaş A.Ş. kuruldu. Bursa ve çevresi tesisat sektöründe yeniliklerle buluşmaya başladı.
1986
Biytaş A.Ş. Bursa’da Yerden Isıtma sistemi proje ve uygulamalarını ilk gerçekleştiren firma oldu.
1987
Çevre iller Biytaş’ın kaliteli uygulama ve yenilikleri ile tanıştı. (Elazığ – Afyon – Eskişehir – Kütahya – Balıkesir)
1988
Sıhhi tesisat sektörü ilk defa Aquatherm Yeşil boru ve Fizyon tekniği ile tanıştı.
1989
Bursa Bölgesi Tüketicisi’nin yüzme havuzu sistemleri için İstanbul’a bağımlılığı ortadan kalktı. Biytaş montaj, servis ve kimyasal hizmetlerini Bursa’da komple veren ilk firma oldu. Biytaş ve Tempo Mühendislik Heykel’deki merkez ofisten Altıparmak ofisine taşındı.
1990
Türkiye genelinde M.M.O mimarlar Odası toplantıları ve Ege Yıldız Bayi toplantılarında Mühendis uygulayıcı ve kullanıcılara yerden ısıtma sistemleri ve tesisatları tanıtıldı. (1988 – 1990)
1991
Biytaş, Bursa’da ilk Tesisat -Doğalgaz Showroom’unu açtı. Bursa’da ilk defa Otomasyon panelli, (akıllı) Buderus kazan sistemlerinin satış, teşhir ve uygulamasını Biytaş yaptı. Buderus kazanlar Bursa bölgesine Biytaş üzerinden dağıtıldı. Sauna ve Buhar Jeneratörlerini kendi atölyesinde uygulamaya başladı.
1992
Alman Wilo’nun Türkiye’deki ilk bayisi Biytaş oldu. Kaliteli pompayı Bursa tesisat sektörü Biytaş ile tanıdı. Biytaş fuar, seminer, tanıtım toplantıları ile tesisat sektörüne yeni teknolojileri tanıtmaya başladı.
1993
Vaillant, Bursa bölgesindeki ilk bayisini Biytaş olarak belirledi. 1995 Paylaşımcı, ekip çalışmasını iyi uygulayan Biytaş bölgedeki bayi arkadaşları ile bölgeyi Vaillant Türkiye içinde zirveye doğru tırmandırdı. 1996 Honeywell Otomasyon sistemleri Bursa Bölge partnerini Biytaş olarak seçti.
1999
Bursa ilk uluslararası standartlardaki Havuzlu Park Olimpik Yüzme Havuzu ve atlama tesisine Biytaş ile kavuştu,
2000
Bursa’daki bir defada en büyük toplu konut kooperatif işini BİYTAŞ & VAILLANT gerçekleştirdi. (1999-2000)
2001
Biytaş “POLITHERM Yer Kaloriferi” markası ile yerden ısıtma sistemlerinde ulusal bir marka olmaya başladı.
2002
Olimpik Havuzu, Kapalı Spor Salonu, Tenis Kortları, Futbol Sahaları ile Güney Marmara’nın en büyük spor kompleksi olan Yunus Emre Spor Kompleksini, Yıldırım Belediyesi ile Biytaş gerçekleştirdi.
2003
Bursa ilk büyük çaptaki eğlence havuzu ve Aquapark tesislerine (Holifera) Biytaş proje hizmetleri ve uygulaması ile kavuştu. Bursa’nın en büyük kooperatiflerinden Saygınkent’in merkezi ısıtma sistemi, split klima ve sıhhi tesisat uygulamaları Biytaş tarafından gerçekleştirildi.
2004
Bursa ili içerisinde ilk hastane kliması (hijyenik oda) sistemlerini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte başlattı.
2005
Biytaş Türkiye genelindeki KOBİ İşletmeleri ile ortaklıklar kuruyor. Isıtherm Markası ile Türkiye’de 11 ilden ortaklıklarla panel radyatör ve radyatör musluğu üretip bütün ülkede pazarlamaya başladı.
2006
Biytaş VRV/VRF uygulamalarına başladı.Özlüce Bursaspor tesisleri, DOSAP İdari Bina, İatanbul STARWOOD showroom uygulaması yapıldı.
2007
Bursa’da en büyük, Türkiye’nin üçüncü büyük alışveriş merkezi WHSP-Isı pompası ısıtma – soğutma ve tüm mekanik işler 12 ayda bitirilmiş ve teslim edilmiştir.
2008
Yarattıkları sinerji ile bulundukları bölgeyi Bursa’nın en canlı merkezlerinden biri haline getiren Korupark Alışveriş Merkezi ve lüks konutlardan oluşan Korupark Evleri mekanik tesisatları tamamlanıp, teslim edilmiştir.
2010
Merinos’ta planlanan kentsel dönüşüm çalışması ile kente vizyon katan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin mekanik tesisat işleri tamamlanmıştır.
2012
Dünyada takımın simgesiyle projelendirilen ender stadyumlardan biri olan ve Bursa’nın en önemli anıtsal yapılarından biri olacak olan Bursaspor Yeni stadının, mekanik tesisat taahhütünde çözüm ortağı Biytaş A.Ş olmuştur. Toplam 4484 metrekare alana sahip 72 adet locanın bulunacağı ve 60 adet turnike ve 84 adet stat giriş kapısı yer alacak olan stadın yapımı devam etmektedir.

Alaaddin Bey Mh. 626. Sk. No:25 / 6 Elekromekanik Plaza Nilüfer / BURSA
444 0125